Nowoczesne zabiegi w gabinetach dentystycznych - Dentyści

endodoncja cieszyn

Kiedy rosną krzywo zazwyczaj idziemy do

Dla wielu osób piękny uśmiech jest istotną częścią urody, dlatego staramy się dbać o stan naszych zębów. Kiedy rosną krzywo, zazwyczaj idziemy do ortodonty, aby założył nam aparat, który pomoże je wyprostować. Niektóre osoby

Nowoczesne zabiegi w gabinetach dentystycznych - Dentyści endodoncja cieszyn
zostały obdarowane zdrowymi zębami i nie muszą zbyt często chodzić do dentysty. Pomaga w tym również ich prawidłowa pielęgnacja. Warto zęby myć po każdym posiłku, aby usuwać bakterie, które pozostawione mogłyby powodować ubytki.

Stomatologia to dziedzina, która wciąż się ulepsza, dlatego nie musimy obawiać się bólu. Możemy liczyć na znieczulenie, które pozwoli wykonać nawet leczenie kanałowe. Endodoncja jest konieczna w przypadkach, kiedy ząb jest dość głęboko zniszczony, ale jeszcze nie na tyle, aby go usunąć. Dobry dentysta rozwieje nasze obawy i pomoże przywrócić doskonały stan jamy ustnej, a regularne chodzenie do dentysty jest również ważne w przypadku dzieci, które również powinny myć zęby regularnie. Póki mają mleczaki, zazwyczaj dość niefrasobliwie podchodzimy do ich mycia, ale jest to bardzo ważne, aby nie pojawiła się próchnica. Niektóre dzieci bardzo lubią myć codziennie zęby i warto wspierać ich pozytywne nawyki kupując kolorowe szczoteczki, a także pasty, które mają łagodny smak. Niektórzy rodzice przekonują się, że wypracowanie tego nawyku jest bardzo korzystne, choć może trwać dosyć długo. Kiedy dziecko będzie już miało zęby stałe, będzie mu znacznie łatwiej pilnować ich regularnego czyszczenia. Warto chodzić do dentysty od razu wtedy, kiedy poczujemy ból i nie zwlekać z tym zbyt długo.


Dentysta to nasz przyjaciel i nie powinniśmy przed nim uciekać

Jeżeli ktoś do tej pory niezbyt dbał o swoje uzębienie i jego jama ustna pozostaje w nie najlepszym stanie, to zdecydowanie czas to zmienić. Utarło się bowiem takie błędne przekonanie, że problemy z zębami to problemy tylko estetyczne oraz ewentualnie czasem bólowe. Dentysta jest więc przez nas odwiedzany najczęściej dopiero wtedy, gdy ból zęba nie daje nam żyć, a wcześniej wszelkie mniej intensywne symptomy problemów po prostu ignorujemy.

W tym miejscu należy zauważyć, że kwestia estetyczna też jest ważna. W końcu jak nas widzą, tak nas piszą i jeżeli na przykład ktoś stara się o dobrą pracę, to wybranie się na rozmowę kwalifikacyjną z zepsutymi zębami (szczególnie, gdy ma się zamiar pracować z klientem) to praktycznie strzał w kolano i pogrzebanie swoich szans.

Poważniejszą kwestią jest jednak stan zdrowia. Chore i zepsute zęby powodują rosnący rozwój bakterii w naszej jamie ustnej, które następnie zatruwają cały organizm. Nieleczone zęby mogą więc doprowadzić na przykład do poważnych schorzeń i stanów zapalnych wielu narządów wewnętrznych.

Na szczęście stomatologia nie łączy się już z bólem i strachem, jak to bywało kiedyś. Istnieją obecnie nowoczesne i zaawansowane metody znieczuleń podczas zabiegów, nawet tak zwane znieczulenia głębokie czy sedacja. I nawet, jeżeli czeka nas endodoncja, która najczęściej związana jest z owianym złą sławą leczeniem kanałowym zęba, to raczej nie mamy się czego bać. Grunt, by wybrać sprawdzonego, doświadczonego stomatologa, którego gabinet jest dobrze wyposażony i ma dobre opinie.


Przykładem jest zdejmowanie kamienia nazębnego polerowanie

Leczenie zębów nikomu nie kojarzy się dobrze. Powodem są uprzedzenia i stereotypy o tym, że borowanie może być bolesne i nieprzyjemne. Dzisiaj owe domysły straciły na wiarygodności, ponieważ stomatologia może być bezbolesna. Wystarczy tylko poprosić o znieczulenie nasiękowe lub przewodowe (zęby trzonowe dolne). W większości przypadków wystarczy jedna ampułka lidnokainy lub artykainy, by móc cieszyć się komfortowym przebywaniem na fotelu. Dentysta z pewnością zapyta o choroby ogólne oraz poprzednie doświadczenia ze znieczuleniem, dlatego warto sobie przypomnieć czy po poprzedniej wizycie wszystko było w porządku. Dzięki temu będzie można wybrać najbezpieczniejszy środek znieczulający. Oczywiście wiele zabiegów może odbyć się bez konieczności używania znieczulenia. Przykładem jest zdejmowanie kamienia nazębnego, polerowanie starych wypełnień, a nawet zakładanie nowych. Niestety niektóre powinny być wykonywane dopiero po zastosowaniu środka znieczulającego, m.in. leczenie kanałowe. Dzisiejsza endodoncja znacznie różni się od tej, z którą mieliśmy do czynienia jakieś dwadzieścia lat temu. Dzisiaj leczenie kanałowe powinno odbyć się na jednej wizycie, a użycie środka dewitalizującego miazgę znacznie ograniczone. Chodzi o to, by ząb wyleczyć możliwie jak najszybciej, a leczenie zachowało w dobrym stanie tkankę mieszaną znajdującą się w pobliżu wierzchołka korzenia. Niegdyś standardowo było to leczenie trwające kilka wizyt, a dziś trzonowca można czasami zrobić nawet podczas jednej. Wszystko zależy od umiejętności i doświadczenia lekarza dentysty, a także stopnia obliteracji kanałów.